MENU
Pavla Mládková
koučka a lektorka osobního rozvoje

Koučink

Pozorovatelna Durch

Co je to koučink?

Koučink je poměrně nová metoda komunikace, která je všeobecně známá zejména ze sportu. Díky ohromným výsledkům, které sportovní koučové dosáhli se svými svěřenci v relativně krátkém čase, se koučovací přístup začal rychle šířit do dalších oblastí života, nejprve do korporátní sféry, poté mezi širokou veřejnost.

Na rozdíl od trenérů, poradců, psychologů či terapeutů vám kouč neradí a neposkytuje řešení, ale naopak vás provází tak, abyste si tu nejlepší cestu našli a zvolili sami. Kouč respektuje, že jen vy sami nejlépe víte, po čem toužíte a co potřebujete. Kouč věří ve vaše schopnosti a váš obrovský potenciál a pomáhá vám nalézt to nejlepší, co v sobě máte. Kouč je váš průvodce do vašeho vlastního nitra, který vám pomůže objevit vaše skryté schopnosti. Ale pozor, kouč není lékař ani kouzelník. Vždy je jen na vás, zda se rozhodnete udělat první krok, opustit zónu pohodlí a dát svému životu nový rozměr.

Pro koho je koučink vhodný?

Koučink je vhodný pro každého z vás, kdo chcete udělat ve svém životě změnu a nevíte, jak na to. Cítíte, že jste nespokojení a sami pořádně nevíte proč. Možná už jste se několikrát o změnu pokusili a nevyšlo to. Nebo máte příliš mnoho obav z nových věcí, nevěříte si, a tak raději tiše trpíte, tam, kde jste. Chtěli byste získat lepší práci, vydělávat více peněz, lépe bydlet, mít lepší vztahy, být zdravější, dělat něco, co vás baví, ale máte strach opustit zajeté koleje. Někdo zůstane v tomto stavu nespokojenosti celý život, protože nenašel odvahu udělat první krok. Vy máte šanci ho udělat právě teď.

Říká se, že: "Na sklonku svého života lidé nelitují toho, co udělali, ale toho co udělat mohli a neudělali." Začněte proto žít svůj vlastní život a plnit si své sny, dokud je čas.

Co od koučinku mohu očekávat?

Kouč vám pomůže hledat a třídit nové možnosti. Kouč vám pomůže chápat situaci z různých stran. Kouč vám pomůže vystoupit ze zaběhnutých sterotypů. Kouč vám pomůže udělat si pořádek v životě, na pracovišti či ve vlastní hlavě. Kouč vám pomůže srovnat si vaše hodnoty a potřeby. Kouč vám pomůže zdolat překážky nebo dosáhnout vašich cílů. Ale pozor, kouč neodvede tu práci za vás. Nečekejte naservírované rady, řešení ani zázračnou pilulku. Kouč je v vaším průvodcem a oporou, ale vy jste ten, kdo koná a rozhoduje.
Koučink není hrazen zdravotní pojišťovnou, nenahrazuje lékařskou péči ani péči psychologa či psychiatra.

Časová náročnost koučinku

Koučovací sezení probíhá obvykle v délce od 40 do 90 minut, podle požadavků zákazníka. Můžeme se ale individuálně domluvit i na jiné možnosti. Počet sezení se odvíjí podle aktuální situace. Musíte-li například během měsíce vyřešit nějaký zásadní problém, je lépe absolvovat více kratších sezení. Pokud pracujete na dlouhodobějším cíli, chcete např. zhubnout, zlepšit své zdraví, změnit některé své návyky či zlozvyky, zlepšit vztahy v rodině, vylepšit si svou pozici v práci, potom je vhodné mít delší pravidelná sezení například jednou za měsíc. Vše záleží na vzájemné domluvě.

Ceník (platí pro objednávky uskutečněné do 31. 12. 2019)

úvodní konzulatce 20-30 minutzdarma
40 minut 400 Kč
60 minut 600 Kč
90 minut 800 Kč
balíček 5 x 40 minut 1800 Kč (ušetříte 200 Kč)
balíček 5 x 60 minut 2700 Kč (ušetříte 300 Kč)
balíček 5 x 90 minut 3600 Kč (ušetříte 400 Kč)